Do konca leta imajo v podjetju !!!AKCIJO!!! na vse modele slušnih aparatov, ki vključujejo popuste vse do 25%. Prav tako svojim kupcem ponujajo raznorazne pakete z vključenimi ugodnostmi. Več o njihovi ponudbi si lahko ogledate v priloženih fotografijah ali obiščete spletno stran https://alpeton.si/.
Drugi sklop predavanja nam je približal g. Roman Demir, ki ima večletne izkušnje na področju dela s slušnimi aparati in prihaja iz strokovnega centra Audius. Predvsem nam je predstavil zanimiv vpogled skozi oči akustika, na kaj naj bomo pozorni, ko se odpravljamo na kontrolo v slušni center k akustiku. Na začetku nam je priporočil zanimiv predlog, da najprej izberemo akustika in šele nato SA, kar je zelo smiselno. Ravno akustik je tisti, ki nam bo glede na izgubo sluha, predlagal ustrezen SA, prav tako bo poskušal čim bolj optimalno nastaviti SA. V primeru, da SA ni ustrezno nastavljen, vam v tem primeru za kakovostno poslušanje ne pomaga niti najdražji, niti najboljši slušni aparat. Pomembno je tudi, da smo pozorni na to ali akustik skrbi za ustrezno higieno. Saj veste, prijema olivo in vi potem to olivo potisnete v svoje uho. Tudi pri pregledu ušesa, ko uporablja napravo z lučko s katero preveri sluhovod mora prav tako poskrbeti da je čista. Dobili smo tudi zelo koristno informacijo glede menjave vložkov (oliv). Na tri leta vam pripada nova oliva, vendar samo pri istem posredniku, na šest let pa v primeru da zamenjate posrednika (prodajalca).
Nekoliko bolj podrobno smo se seznanili z avdiogrami in kaj dejansko nam prikazujejo. Na enem avdiogramu imamo vedno dve meritvi, ki nam prikazujeta izgubo sluha preko zračne poti (AC) in preko kostne prevodnosti (BC). Razlike v teh dveh odčitkih pa nam povedo ali gre za prevodno izgubo sluha, zaznavno ali pa kombinirano. Ustrezna izbira SA je zelo pomembna. Ne vemo ali veste, vendar vušesni SA so najbolj težavni za ustrezno nastavitev Ne služijo najbolje, ker je delovno območje aparata ožje (40dB - 80dB). Medtem ko zaušesni SA pokriva veliko večje območje izgube sluha (30dB - 120dB).
Kot zanimivost nam je g. Roman tudi omenil, da so včasih tistim, ki so imeli konstantna vnetja zaradi nošnje oliv, da so jim te olive prevlekli z zlatom in s tem preprečili ponavljajoča vnetja. Za vse tiste, ki testirajo, kupujejo ali pa enostavno niso zadovoljni z nastavitvijo svojega SA, g. Roman priporoča da vodite dnevnik in si zapisujete, zvoke ki jih ne slišite oziroma so popačeni. Te zapiske potem predstavite svojemu izbranemu akustiku.
S tega področja lahko pridobite še nekaj dodatnih informacij na spodaj objavljenih fotografijah ali pa se nam pridružite na naslednjem srečanju naglušnih članov. Potrudili se bomo, da boste prejeli vse potrebne informacije. za lažje soočanje z okvaro sluha.